30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Haber Merkezi

Milletimiz her türlü yokluğa, imkansızlığa ve zorluğa rağmen özgürlük mücadelesinden asla vazgeçmemiştir. Başkomutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK liderliğinde vatanına ve bayrağına gözünü kırpmadan sahip çıkmıştır.
30 Ağustos zaferi, Türk milletinin birlik ve beraberliğine yönelik her türlü baskı ve saldırı karşısında bir umut olarak kenetlenerek hiçbir gücün, hangi nedenle olursa olsun ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, birliğinin ve bağımsızlığının yok edilmesine fırsat vermeyeceğinin simgesi ve sonsuz yanan feneri olmuştur. Bu zafer o kadar büyük ve yücedir ki yüz yıllardır ev sahipliği yaptığı Anadolu’nun Türklere ait olduğunu biz kez daha kanıtlamıştır. 26 Ağustos 1922 tarihinde başlatılan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi’ni 30 Ağustos tarihinde zafer ile sonuçlanmıştır.
Türk milletinin sonsuz vatan sevgisi bu topraklarda yüzyıllar boyu hiçbir terör örgütüne geçit vermemiştir ve biz Cumhuriyet Halk Partililer yaşadığımız sürece al bayrağı hiçbir gücün indirmesine fırsat vermeyeceğiz.
Bu vatan için mücadele eden başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve bugüne kadar canlarını feda eden en yüce makama şehadet mertebesine erişen tüm ecdadımızı saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.
Haydar ÖZTÜRK
Cumhuriyet Halk Partisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir