Bilinç altı nedir?

Bilinçaltı Freud’un da dediği gibi bir buz dağına benzer.Denizin üzerinde kalan buz aslında insanlara yansıttığımız duygu , düşünce ve davranışlardır.Denizin altında kalan buz ise bilinçaltımızdır ,derinliği ve boyutu bilinmemekle birlikte anne karnından itibaren çeşitli kodları yüklediğimiz ve kişilik duygularımız oluşurken meydana gelen hislerimiz ,düşüncelerimiz ,hayata bakış açımız ve kişiliğimiz kısaca bizi oluşturan her bilginin kodlama alanıdır .
Aslında bilinçaltı o kadar derindir ki buna bir örnek verecek olursak rüyamızda gördüğümüz ama tanımadığımız insanlar aslında biryerlerde günlük hayatımızda tesadüfen görmüş olduğumuz insanlardır ,o an farkında bile olmayız hatırlamayız dikkat etmeyiz ama bilinçaltımız her duygu , düşünce ,bakış ,hissi kodlar ve rüyamızda bize rol oynayan insanlar olarak sunum yapar.
Bilinçaltının farkında olmayan insan başına gelenleri kader zanneder , kadersel bir yazgı vardır düzenin içinden bir gerçektir ancak düşünsel olarak çoğu zaman neler yaşayacağımızı farkında olmadan biz belirleriz , bir yandan ise düşünce sistemimiz ;nasıl düşündüğümüz ile çağrışımlara dönüşerek bize olacak olayları çağırma imkanı sağlar .
Eskilerin bir sözü vardır ;”iyi düşün iyi olsun .”şeklinde…
Negatif düşünceleri veya karamsarlıkları sürekli çağrıştırırsak yaşadıklarımızı veya yaşayacaklarımızı negatif enerjiye dönüştürmüş oluruz ve onu yaşarız .
Her durumda pozitif düşünmeli ve evrene pozitifi enerjiler göndererek kötü veya negatif durumların bizden uzaklaşmasını sağlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir