Gecikmeli mezuniyet

Gecikmeli mezuniyet

Meltem Duman
Biten pandemi ardından ara verilen mezuniyet törenleri yeniden yapılmaya başladı.
Turizm Fakültesi sitesinde yapmış olduğu duyuru kapsamında 2020-2021-2023 mezunları için birlikte mezuniyet kutlanmasına istinaden mezuniyet töreni düzenledi.
Kadı Burhanettin Kültür Merkezinde gerçekleşen törene Rektör yardımcısı
Prof.Dr. Ünal Kılıç, Turizm Fakültesi Dekanı Hakan Koç, Öğretim üyeleri ve dönem öğrencileri katılım sağladı.
Saygı duruşunun ardından İstiklal marşı’nın okunmasıyla devam eden program dereceye giren öğrencilere plaket ve yaş kütüğe isim çakmaları ile son buldu.
Programda günün anlam ve önemine ilişkin açıklamada bulunan Turizm Fakültesi Dekanı Hakan Koç, tüm Türkiye’de tanınır bir fakülte olmaktan mutlu olduklarını dile getirerek çiçeği burnunda mezunlara motivasyon sağlayıcı konuştu.
Dekan Koç, mutfak sanatları ve Gastranomi’de eğitim gören öğrencilerin ileride herkes tarafından tanınan bir şef olabileceğine dikkat çekerek, ” Tüm Türkiye tarafından kabul edilmiş bir fakülteyiz. Burada öğretim gören öğrencilerimiz fakültede edindikleri bilgiler ışığında gerekli şeyleri aldıkları dersler ışığında yerine getireceklerine şüphem yoktur. Bu almış olduğunuz diploma ile Türkiye’nin dört bir yanına mal olmuş bir şef olabilirsiniz. Bu alanda yeni gençler yetiştiren akademisyenler olabilirsiniz” dedi.

Rektör yardımcısı Prof.Dr Ünal Kılıç ise, pandemi sürecine rağmen çok gelişmiş bir mutfak kurulmasıyla dezavantajları avantaja çevirmesi yönünden kaynaklı öğretmenleri kutlayarak , ” Fakültemiz gerçekten adından söz ettirdi. Pandemi dönemini avantaja çevire bildi. Dolayısıyla öğrencilerimizi eksik yetiştirmemek için elinden gelen gayreti sarf etti. Bizim öğrencilerimiz de bu anlamda etkin bir şekilde yetiştiler ki fakültemizde akteditasyon sürecine tabi oldu ve çok başarılı şekilde akredite oldu. Buda fakültemizin güçlenmesine yol açtı” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir