Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var

Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var

MELTEM DUMAN

Sivas Turizm Derneği Başkanı Hakan Bakar müzeler haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

18-24 Mayıs müzeler haftası nedeniyle açıklama yapan Bakar, Sivas’taki tarihi kültürel güzelliklerin görülmeye değer olduğunu belirterek, vatandaşlara çağrıda bulundu.

Kültür mirasımızın korunması ve müzeciliğin tanıtılması açısından bu haftanın önemine dikkat çeken Bakar:  “Bizler tarihimizi ne kadar iyi bilirsek geleceğe çok daha emin adımlarla yürürüz. Ülkemizde tarihe ışık tutan birçok müze yer alıyor. Sivas’ta aslında konumu itibariyle başlı başına bir açık hava müzesi niteliğinde diyebiliriz. Geçmişten bugüne birçok medeniyete başkentlik yapan Sivas şehri Cumhuriyetin Sivas’ta ilan edilmesi ile taçlanmıştır. Sivas’ın herkes tarafından görülmesi gereken önemli bir şehir olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz. Sivas’ta da tarihe ışık tutan gezilip görülmesi gereken birçok müzemiz mevcut. Bunların en başında ise Cumhuriyetin ilan edildiği Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi yer alıyor. Hadi sizlerde tarihe tanıklık etmek adına Sivas’a gelin.” Dedi.

Sivas – Ankara Yüksek Hızlı Tren hattının açılmasıyla birlikte Sivas’a bu yıl çok sayıda turistik ziyaret yapılması bekleniyor. Ankara’dan Sivas’a yaklaşık iki buçuk saatlik bir mesafede bulunan Sivas’ta gezilmeye ve görülmeye değer bir çok tarihi eser bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir