Müze Kartın Avantajlarından Faydalanın

Müze Kartın Avantajlarından Faydalanın

Sivas Turizm Derneği başkanı Hakan Bakar, kurban bayramında Sivas’a gelecek gurbetçilere şehrin tarihini daha yakından tanımaları için müzekart çıkartmalarını tavsiye etti.

Bakar, şehirdeki müzeleri daha rahat ve ekonomik şekilde gezmek için müzekartın önemine dikkat çekti.

Başkan Bakar, yaptığı açıklamada şunları ifade etti.

“Öncelikle herkesin kurban bayramını en içten dileklerimle kutlarım. Sağlıklı mutlu sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmenizi temenni ederim. Sivas’a il dışından gelen veya şehirde yaşayan vatandaşlarımızın şehrin tarihini daha yakından tanımaları açısından şehirlerde yer alan müzelerin önemli olduğunu birkez daha hatırlatmak isterim. Bu vesileyle her yıl bir kere çıkarmak kaydıyla Müzekart sayesinde güzel ülkemizin ve Sivas’ımızın müzelerini ve ören yerlerini doya doya gezebilirsiniz. Sivas’a geldiğinizde Müzekart temin etmek için Atatürk ve Kongre Müzesine uğrayarak anında Müzekartınızı belli bir ücret karşılığında çıkartabiliyorsunuz.

Kendinize ve sevdiklerinize Müzekart çıkartarak, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerini bu sayede bir yıl boyunca Müzekart ile sınırsız ziyaret edebiliyorsunuz”dedi.

Müzekart almak isteyenler, kart basım istasyonlarından, “Fotoğraflı TC Kimlik kartı, Pasaport ya da Sürücü Belgesi” ibraz etmek suretiyle hemen başvurdukları yerde anında Müzekartlarını alabilirler. Ayrıca “muze.gov.tr/urun-ekle” adresinden istenen bilgileri girerek kredi kartıyla online olarak ta Müzekart alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir