Üniversiteye Nasıl Gidilecek?

Üniversiteye Nasıl Gidilecek?

Meltem Duman

Sivas’ın kanayan yarası olan ulaşım sorunlarına bir yenisi daha eklendi.

Otobüs seferlerindeki sabırla bekleyiş sonrası hafta sonları seferlerin yavaşlığı vatandaşları çileden çıkarmaya devam eden kent içi ulaşım sorununa bu kez de Üniversite’ye kalkan otobüs duraklarındaki değişiklik damgasını vurdu. Belediye’nin konuya ilişkin sitesinde bir açıklamama yapmaması dikkat çekerken vatandaşlar da değişen geçici güzergah problemine ilişkin şikayetlerini dile getirdi.

İşe veyahut hastaneye gitmek için toplu taşıma aracı olarak halk otobüsünü kullanan vatandaşlar, yaşanan bu aksaklığın en kısa zamanda düzelmesini talep ediyor.

Ulaşımdaki yaşadıkları sıkıntıyı dile getiren vatandaşlar,”  Hafta sonları ne yazık ki evimize gitmek için baya bir durakta bekliyoruz. Seferler biraz daha seri olabilir. Fakat şuan taşıma sorunumuz azmış gibi birde duraklara yazılı olarak asılan yazı canımızı sıktı. Geçici olarak Bağdat Üniversite araçları, Atatürk caddesi, terziler çarşısı ve kepçeli mevkiinde hizmet verecektir” ibaresi yer alıyor. Şehir konumu itibari ile belli güzergahlarda kalkan üniversite otobüsü durağı geçici de olsa değişmesi bizim ulaşım noktasında mağdur olmamıza sebep oldu.  Şimdi nasıl gideceğiz? diye kara kara düşünüyoruz. Denilen güzergahlar başlı başına sorun teşkil ediyor. Konumu itibari ile denilen güzergahlar başlı başına sorun teşkil ediyor. Konumu itibari ile yürüme payı bekleme payı baza alındığında bizi ekstra strese sokuyor. En kısa zamanda belediyemizin bu konuya çözüm bulmasını rica ediyoruz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir